Gra terenowa

Na Tropie Natury
Na Południe
Od Szczecina

Nasze stowarzyszenie otrzymało mikrodotację z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego. na realizację projektu
„Na Tropie Natury Na Południe Od Szczecina”. Zapraszamy do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, gdzie realizowana jest gra terenowa pt. „Duchy Drzew”. Na uczestników, którzy rozwiążą wszystkie zagadki, czeka atrakcyjny upominek!

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W kwietniu 2019 r. stowarzyszenie podpisało porozumienie na współprowadzenie na terenie Oranżerii w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach pierwszego w powiecie pyrzyckim kategoryzowanego Centrum Informacji Turystycznej. Oprócz funkcji informacyjnej PCiT, członkowie naszego stowarzyszenia pragnęli również uruchomić usługę animacyjną. Dodatkowe atrakcje oferowane grupom odwiedzającym Ogród, zwiększają potencjał produktu turystycznego, jakim jest nasz przelewicki ogród.

Dzięki otrzymanej dotacji, w ramach projektu „Mikrodotacje Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego” udało się nam przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Bo Jak Nie My To Kto” oraz spółką non-profit 4coop uruchomić grę terenową umiejscowioną na przestrzeni arboretum.

Do udziału w grze terenowej zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Szkół Specjalnych, wraz z rodzinami z terenów powiatu pyrzyckiego, gryfińskiego oraz myśliborskiego, dla których dzięki dotacji sfinansowaliśmy również bilet wstępu do Ogrodu.

W ramach promocji stowarzyszenia i jego działalności udział w grze do końca trwania projektu oferowany był również nieodpłatnie wszystkim osobom oraz grupom zorganizowanym (w szczególności dzieciom, odwiedzającym Ogród Dendrologiczny w Przelewicach).

Grupom Towarzyszyli lokalni animatorzy z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Bo Jak Nie My To Kto” – budując przyjazną atmosferę i klimat.

Osoby, które rozwiązały wszystkie zagadki na zakończenie otrzymywały nagrodę niespodziankę – każdy uczestnik miał możliwość wybicia pamiątkowej monety z Przelewic.

Materiały prasowe

Do pobrania

tymczasem

Na Facebook

CHCESZ SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE!

[LUB WYŚLIJ WIADOMOŚĆ NA ADRES KONTAKT @ POLUDNIE.ORG]

Chciałbyś pomóc?

Jeśli chcecie wesprzeć finansowo nasze projekty zachęcamy
do wpłat na konto:

58 1240 3897 1111 0010 8914 6966

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (Pekao S.A.)

TURYSTYCZNE NA POŁUDNIE OD SZCZECINA
ul. Rejtana 4B/3, 74-200 Pyrzyce

Prosimy o przekazywanie darowizn z dopiskiem darowizna na cele statutowe.

Pin It on Pinterest